„Continental: Ze świata Johna Wicka”, powszechnie znany jako „The Continental”, zanurza widzów w tajemniczy i niebezpieczny świat, który stanowi tło sagi o Johnie Wicku. Dzieło Grega Coolidge’a, Kirka Warda i Shawna Simmonsa, ta amerykańska miniseria tka narrację, która pełni rolę zarówno preludium, jak i rozgałęzienia renomowanego uniwersum Johna Wicka. Trio, z Coolidge’em i Wardem na czele jako showrunnerzy i scenarzyści wraz z Simmonsem, obok pióra Kena Kristensena, ustanawia scenę dla porywającej dramy kryminalno-akcji.

Miniserial jest dziełem Alberta Hughesa, który reżyseruje pierwszy i trzeci odcinek, z Charlotte Brändström realizującą wizję drugiego epizodu. W centrum mrocznej narracji stoi talent Mela Gibsona i Colina Woodella, którzy ożywiają swoje postacie wśród cieniowego świata zabójców.

Widzowie zostali zaproszeni do tego świeżego, ale znajomego podziemia 22 września 2023 roku, z serią debiutującą na Peacock dla widzów w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy międzynarodowi fani mogli zagłębić się w nią za pośrednictwem Amazon Prime Video.