Bardzo ważną sprawą dla fotomodelki/fotomodela jest mimika twarzy i umiejętność pozowania – zdjęcia profesjonalnych modelek ukazują wyjątkowe spojrzenia oraz intrygujące pozy. Modelka prezentując ciuchy z danej kolekcji musi wyczuć klimat, zrozumieć ideę przewodnią pokazu i dostosować się to wszystkich zaleceń fotografa. Tak więc umiejętności aktorskie, odtwarzanie emocji i umiejętność wcielenia się w role proponowaną przez fotografa to istotna kwestia zaraz po warunkach fizycznych. Bez tej cechy trudno jest zaistnieć w modelingu.

Jeśli masz problem z mimiką twarzy i pozowaniem to stań przed lustrem i naśladuj pozycje i miny sławnych modelek/modeli np. z czasopisma, reklamy. Ćwicz różne wyrazy twarzy zachowując przy tym jak najwięcej naturalności, rozluźniaj mięśnie. Trenuj tak długo, aż uzyskasz zadawalający efekt. Pamiętaj także, iż wystudiowaną mimiką można też mocno przesadzić. Często modelki/modele nabywają maniery pozowania, a to raczej przeszkadza w pracy niż pomaga – od razu widać, że osoba jest sztuczna, nienaturalna.

W pracy fotomodelki/fotomodela dużo zależy też od przyjaznej atmosfery na sesji. Toteż, aby sesja wyszła pomyślnie warto przed zdjęciami zamówić klika zdań z fotografem oraz zorientować się, w jakim klimacie będzie sesja.

Jak przygotować się do zdjęć

– umyj włosy,

– nie rób makijażu

– wykonaj peeling ciała 2 dni przed zdjęciami

– zrób depilację,

– bądź wyspana i zrelaksowana