Zarobki w modelingu to dość szeroki temat. Wydawałoby się, że piękno ma swoją cenę, jednak ciężko jest określić, ile zarabia modelka, bo to zależy od wielu czynników. W Polsce w modelingu nie zarabia się, aż takich kokosów, jakby się niektórym mogło wydawać. Zarobki modelek zależne są przede wszystkim od rynku i miasta, w którym modelka pracuje. Modelki pracujące za granicą otrzymują stawki wielokrotnie wyższe.

Polski rynek modelingowy kształtuje się niejednolicie. Modelki rzadko są zatrudniane w pełnym wymiarze godzin. Bardzo często ich honorarium dotyczy konkretnego zlecenia. Pensja modleki/modela uwarunkowana jest w dużej mierze od firmy, miasta, terminu realizacji, urody modelki, renomy modelki, rozmachu przedsięwzięcia oraz zasobności zleceniodawcy. Na początku modelki i fotomodelki często pracują za darmo lub za zdjęcia i portfolio. Początkująca modelka/model otrzyma, o wiele mniejsza pensje niż ktoś z doświadczeniem.

Zazwyczaj gaża za pokaz to 100 – 350 zł. Niestety małe agencje, które starają się przebić swoją konkurencję ceną, oferują za pokaz poniżej 100 zł. Warto pamiętać też, że inne jest wynagrodzenie za dzień zdjęciowy dla małego producenta i inna gaża dla znanej marki. Udział w pokazie znanego projektanta to od 500 zł do 1000 zł. Sesja zdjęciowa z przekazaniem wizerunku modelki/modela dla potrzeb promocji Klienta, bez reklamy wielkopowierzchniowej kształtuje się w granicach 100 zł -1,500 zł. W przypadku sesji zdjęciowej z przekazaniem wizerunku modelki/modela dla potrzeb promocji Klienta, z uwględnieniem reklamy wielkopowierzchniowej to 1000 – 3500 zł. Hostessy za godzinę pracy otrzymają od 15 do 40 zł.

W 1990 r., modelka Linda Evangelista powiedziała w wywiadzie dla czasopisma „Vouge”: „Nie budzimy się za mniej niż 10 000 dolarów dziennie. Obecnie, gaże te uległy zmianie – młode modelki pracujące za granicą, zatrudniane na 70 pokazach w ciągu sześciu tygodni, w pierwszym sezonie mogą liczyć na 250 dolarów za godzinę. Pracowite modelki mogą zarobić nawet 200 tysięcy dolarów w sezonie.