Czasami bywa tak, że idąc ulicą zostajemy dostrzeżeni przez „łowcę modelek”, który wprowadzi nas w branżę. Niestety zdarza się to niezmiernie rzadko. Co zrobić, gdy nie ma się tyle szczęścia, a marzy się nam kariera modelki? To nie jest takie trudne, wystarczy, że zgłosimy się – do agencji modelek lub weźmiemy udział w castingach lub konkursach.

Zanim, jednak zgłosimy się na castingi lub do agencji modelek, najpierw dokładnie przeanalizujmy czy na pewno chcemy pracować w tym zawodzie. Wysyłając aplikację do agencji, pamiętajmy też o wysłaniu jej zgodnie z informacjami na stronie agencji. Kierujmy się zasadami, o których warto pamiętać:

1. Nie rób ostrego makijażu do zdjęć, preferowany jest naturalny wygląd, bo wtedy widać jak wyglądasz w rzeczywistości, a także nie wysyłaj zdjęć ze znajomymi, zdjęć artystycznych.
2. Podaj swoje dokładne wymiary, wzrost tj.:
– wzrost powyżej 170 cm ( 13-latki, które chcą zacząć karierę powinny mieć 170 cm, 15-latki – 172 cm)
– biust pomiędzy 80 a 90 cm
– talia pomiędzy 56 a 64 cmv – biodra pomiędzy 84 a 92 cm
3. Wysyłając zdjęcia napisz klika zdań o sobie, o swoim doświadczeniu i o swoich intencjach w modelingu oraz dane kontaktowe.
4. Zdjęcia powinny być ostre, wyraziste – odpowiednie portfolio, wysyłamy kilka zdjęć (6 zdjęć), które pokazują modelkę, modela w różnych pozach.
5. Zdjęcia powinny być zrobione w odpowiednim ubraniu.
6. Podaj poważny adres e-mail, nie podawaj e-mail o zabawnej nazwie np. kociczka, misia, różowa_ landrynka itp.

Jak przygotować się na casting?

Wybierającą się na casting lub konkurs postaw także na naturalność. Zrób skromny makijaż i ubierz np. dżinsy i T-Shirt, mniej, czyste i starannie uczesane włosy, białe zęby oraz buty na obcasie. Prezentując się pamiętaj o estetyce ruchu.
Dobrze, jeśli na casting wybierzesz się, z kimś dorosłym lub kimś kto zna tą branże.