Caroline Derpienski

Caroline Derpienski, coraz bardziej rozpoznawalne nazwisko w branży rozrywkowej, jest uosobieniem talentu, charyzmy i ambicji. Historia Karoliny Marii Derpieńskiej, znanej w świecie mody jako Caroline Maria Derpienski. Ta polsko-amerykańska supermodelka, influencerka i bizneswoman, to prawdziwa gwiazda na amerykańskiej scenie modowej.

Początki i Wiek #

 • Data urodzenia – 28 września 2000
 • Miejsce urodzenia – Nowy Jork

Urodziła się 28 września 2000 roku w Stanach Zjednoczonych, a po rozwodzie rodziców, jako dziecko przeniosła się z matką do Białegostoku.
Córka ojca biznesmena i właściciela firmy transportowej, a matka jest doktorem nauk humanistycznych. Jest jedynaczką. Większość życia spędziła w Polsce, gdzie ukończyła szkołę podstawową, gimnazjum, liceum i zdała maturę. Jej rodzice rozwiedli się, gdy miała zaledwie kilka lat.

Caroline Derpienski
fot. AKPA

Karolina ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w Polsce w klasie fortepianu. Ukończyła również kilkuletnie zajęcia chóru, gdzie śpiewała pierwszym głosem sopranowym oraz ukończyła szkołę baletową I stopnia „Ognisko Baletowe Polska”. W wieku 13 lat zdecydowała się przerwać naukę na 2. stopniu z powodu kontuzji śródstopia po tańcu w specjalistycznych butach baletowych. Przez kilka lat uprawiała jogging, a także taniec klasyczny i dancehall. W wieku 19 lat przeniosła się na stałe do USA, gdzie mogła skupić się na studiach i karierze modelki.

Przełom w Karierze #

Karolina szybko zdobyła miano jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci ze wschodniej Europy w branży mody. Jej niesamowita uroda, magnetyczna osobowość i imponująca etyka pracy przyciągnęły miliony fanów. Na Instagramie śledzi ją ponad 6 milionów osób. Jest również stałym punktem na pokazach mody w Nowym Jorku, Miami i Los Angeles. W 2016 roku zyskała rozgłos, zdobywając miejsce w prestiżowym rankingu Fresh Faces World od Model Management oraz biorąc udział w konkursach „Elite 2020” i „Queen of Poland”.

W zestawieniu TOP 100 najpopularniejszych polskich influencerów Caroline zajmuje 2. miejsce. Obecnie na Instagramie obserwuje ją 6,1 mln osób, a lepszy od niej jest tylko Robert Lewandowski, który ma aż 33,3 mln followersów.

Ale to nie tylko modeling. Karolina z sukcesem wkroczyła do świata Hollywood, grając w dokumentalnym filmie o swoim życiu razem z aktorką Brianą Cox. Jest również klasycznie wykształconą pianistką, absolwentką szkoły muzycznej w klasie fortepianu i szkoły baletowej. Wykazała się też zainteresowaniem innymi dziedzinami, kończąc kursy makijażu, stylizacji oraz biorąc udział w kursach architektury i marketingu.

Karolina to nie tylko modelka, ale też odnosząca sukcesy bizneswoman. Posiada kilka firm, które łączą jej miłość do mody, sztuki i designu. Została wyróżniona w najważniejszych magazynach modowych, takich jak Vogue China, Vogue Mexico, Harper’s Bazaar, Forbes Polska, Glamour i Marie Claire, a nawet pojawiła się na największym bilbordzie na Times Square w Nowym Jorku.

Życie osobiste #

Jej życie osobiste nie było wolne od kontrowersji. W wieku 22 lat rozstała się z dużo starszym partnerem, ujawniając, że doświadczyła przemocy domowej. Mimo to, historia zakończyła się happy endem – para pogodziła się i zaręczyła na Karaibach, gdzie Karolina otrzymała pierścionek wysadzany diamentami.

Fakty o Caroline Derpienski #

 • Wzrost – 177 cm.
 • Waga – 56 kg.
 • Imię ojca – Charles Derpeinski
 • Imię matki – Anna Derpeinski
 • Caroline Derpienski ma podwójne obywatelstwo polskie i amerykańskie
 • Caroline Derpienski jest właścicielką szczeniaka rasy pomeranian Moris od 2022 roku.
 • Jej ulubionym samochodem jest Rolls-Royce
 • Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu, szkołę baletową, kilka szkół makijażu, charakteryzacji i stylizacji.
 • Jej marzeniem jest własna sieć luksusowych salonów kosmetycznych.

Podsumowując, droga Karoliny Marii Derpieńskiej, od małego miasta w Polsce po zdobycie międzynarodowej sławy, to niesamowita opowieść o ciężkiej pracy, determinacji i wielu talentach.

Powered by BetterDocs