Sandra Bullock

Sandra Bullock

Sandra Bullock to po prostu aktorska legenda. Od debiutu w branży filmowej pod koniec lat 80. zrobiła olbrzymią karierę i stała się jedną z największych gwiazd Hollywood. Ma na koncie role w kultowych filmach, które przeszły do historii kina.

Pamiętam, jak jako nastolatek oglądałem z zapartym tchem „Speed: Niebezpieczna prędkość” z Bullock i Reevesem w rolach głównych. To był po prostu niesamowity thriller akcji! A potem były kolejne przeboje z jej udziałem – „Miss Agent”, „Wszystko o Stevenie”, „Nie otwieraj oczu”. Bullock zawsze wybierała świetne, mocne role, dzięki którym mogła wykorzystać swój aktorski talent.

Do dziś pamiętam, jakie wrażenie zrobiła na mnie jej kreacja w filmie „Wielki Mike”. Za tę rolę dostała przecież Oscara! W ogóle uważam, że jest jedną z najlepszych i najbardziej utalentowanych aktorek współczesnego kina. Ma w sobie to coś, czym przyciąga uwagę widzów. Po prostu się jej kibicuje, trzyma za nią kciuki. No i oczywiście jej uroda – nadal wygląda olśniewająco. Sandra to po prostu klasa sama w sobie!

ŻYCIORYS #

Sandra urodziła się w Wirginii w Stanach, ale jej rodzina miała niemieckie korzenie. Mama była śpiewaczką operową, a ojciec uczył śpiewu. Miała też młodszą siostrę Gesine. Ale dzieciństwo spędziła u dziadków w Niemczech, w Norymberdze. Tam nawet śpiewała w jakimś chórze operowym jako mała dziewczynka. No i w ogóle od małego ciągnęło ją do aktorstwa i tańca.

Później wróciła z rodziną do USA. Tam chodziła do szkoły waldorfskiej, gdzie była cheerleaderką i grała w piłkę nożną. Po szkole poszła na studia aktorskie na uniwersytet. A jak je skończyła, to przeprowadziła się do Nowego Jorku, żeby zrealizować marzenia o byciu aktorką. Na początku utrzymywała się z takich dorywczych prac jak kelnerka czy coś. Ale w końcu dostała pierwsze role i kariera się rozkręciła.

No i resztę historii pewnie znasz – zagrała w „Speed” i stała się mega sławna. Ale tak naprawdę to aktorstwem i sceną interesowała się od dziecka.

KARIERA #

Na początku, w latach 80., Sandra grywała małe role w różnych filmach i serialach. Po epizodach w thrillerze „Hangmen” i filmie na podstawie serialu „The Six Million Dollar Man”, dostała pierwszą poważniejszą rolę w komedii „Who Shot Patakango?”. W 1990 roku zadebiutowała w telewizji w sitcomie „Pracująca dziewczyna” i serialu „Uśmiechy losu”.

W 1993 roku doceniono jej talent i obsadzono u boku Sylvestra Stallone’a w hicie „Człowiek demolka”. Fajny film, choć akurat za tę rolę zebrała Złotą Malinę. Ale to nic, bo rok później przyszedł jej prawdziwy przełom. W 1994 roku zagrała główną rolę z Keanu Reevesem w kultowym „Speed” i z miejsca zrobiła się supergwiazdą!

Potem występowała w takich hitach jak „Ja cię kocham, a ty śpisz”, za który była nominowana do Złotego Globu, czy „System”. Co prawda za drugą część „Speedu” zebrała kiepskie recenzje i kolejną Złotą Malinę, ale szybko się odbiła. W 2000 roku zagrała w świetnej komedii „Miss Agent”, za którą znowu była nominowana do Złotego Globu.

W kolejnych latach wystąpiła w wielu udanych filmach. Zarobiła 15 milionów za „Śmiertelną wyliczankę”, zagrała w superprodukcji „Miasto gniewu”, który dostał Oscara za najlepszy film, no i w komedii romantycznej „Dwa tygodnie na miłość”.

Oczywiście zdarzały jej się też słabsze role, za które zgarniała Złote Maliny, jak choćby w komedii „Wszystko o Stevenie”. Ale w 2009 roku za film „Wielki Mike” w końcu dostała Oscara! No i jeszcze masę innych nagród. Czyli mimo wzlotów i upadków, Sandra zrobiła niezłą karierę!

Życie prywatne Sandry Bullock było dość burzliwe, zwłaszcza w młodszych latach. W branży filmowej poznała wielu interesujących mężczyzn, z którymi łączyły ją romanse i fascynacje. W 1989 roku spotykała się z producentem Michaelem Mailerem. Później przyszedł czas na aktorów – przez trzy lata, od 1992 do 1995, była w nieformalnym związku z Tate’em Donovanem, poznanym na planie komedii „Eliksir miłości”.

ŻYCIE PRYWATNE #

Krótkie epizody romantyczne łączyły Sandrę z gwiazdą futbolu Troyem Aikmanem, aktorem Matthew McConaugheyem, muzykiem Bobem Schneiderem oraz młodym wówczas Ryanem Goslingiem. Wygląda na to, że dopiero z czasem Bullock zaczęła poszukiwać głębszych relacji.

W 2004 roku, gdy miała 40 lat, poznała na zakupach świątecznych Jessego Jamesa, konstruktora motocykli. Rok później wzięli ślub. W 2009 roku stoczyli nawet batalię sądową z byłą partnerką Jamesa o prawo do opieki nad jego córką. Wygrali ją, co wzmocniło ich związek. Jednak rok później na jaw wyszły zdrady Jamesa. Bullock była załamana, ale po 5 dniach konsekwentnie złożyła pozew o rozwód.

Jeszcze przed rozstaniem z Jamesem, Sandra adoptowała czarnoskórego chłopca. Samotnie go wychowywała. W kolejnych latach jej partnerami byli Ryan Reynolds, Chris Evans i komik Michael McDonald, lecz związki te również nie przetrwały długo. Od 2015 roku Sandra była w związku z fotografem Bryanem Randallem, który zmarł na chorobę w 2023 roku. Jak widać, prywatne życie aktorki miało wzloty i upadki.

Powered by BetterDocs